Vabilo k sodelovanju na fotografskem natečaju "OSVETLIMO RDEČE 2023"

Vsako leto v septembru - MESECU KRVNIH BOLEZNI širom sveta pospešeno ozaveščajo o krvnih boleznih, njihovem prepoznavanju in zdravljenju. Tudi v Sloveniji bo Društvo bolnikov s krvnimi boleznimi Slovenije 16. septembra 2023 že šesto leto zapored obeležilo DAN KRVNIH BOLEZNI. Med številnimi aktivnostmi bodo po vzoru mednarodne kampanje »OSVETLIMO RDEČE« tudi v Sloveniji nekateri objekti na večer tega dne osvetljeni rdeče. Ob tem je razpisan javni fotografski natečaj ex-tempore »OSVETLIMO RDEČE, SKUPAJ PREMAGAJMO KRVNE BOLEZNI 2023«. Razpisna tema so motivi rdeče osvetljenih objektov po Sloveniji in sicer po sledečem seznamu: grad v Murski Soboti, grad v Mariboru in grad v Celju, Tromostovje v Ljubljani in Knjižnica Mirana Jarca v Novem mestu, Varna pot - stopnišče do osnovne šole Marjana Nemca v Radečah, Kamniti most v Škofi Loki, Mestna hiša v Ravnah na Koroškem, stavba Gimnazije Kranjv Kranju, Ptuj - Mestna tržnica, v Dravogradu - grad (ruševine), v Slovenj Gradcu - Kulturni dom in v Velenju park VISTA. Podrobnosti si preverite v RAZPISU.

© 2022 Društvo BKB, vse pravice pridržane.
Tehnična obdelava: PowerCom d.o.o. | Spletno stran poganja pcCMS