Vabilo na DAN KRVNIH BOLEZNI 2023

  • Ob Dnevu krvnih bolezni 16. septembra 2023 bomo v Ljubljani organizirali več aktivnosti:
  • - od 9.00 do 13.00: Info točka / informativno-izobraževalna stojnica »DOPUSTA JE KONEC, VI PA STE ŠE VEDNO UTRUJENI« na Prešernovem trgu v Ljubljani, kjer bo možnost pogovora s predstavniki društva, zdravniki ter transfuziologi, ki bodo pripravljeni odgovarjati na vsa vaša vprašanja; na razpolago bo tudi vodnik za bolnike z naslovom »Simptomi in znaki najpogostejših krvnih bolezni in stanj« in ostala literatura s področja krvnih bolezni za bolnike (knjige, zgibanke itd.),
  • - ob 9.30: redni mesečni pohod - strokovno vodena nordijska hoja »SPREHOD V RDEČEM« v ljubljanskem parku Tivoli, pod vodstvom Jahnavi Vaishnav, dip. fizioterapevtke iz Zdravstveno vzgojnega centera ZD Vič- Rudnik,
  • - ob 13.30: druženje ob društveni malici, kjer bo veliko priložnosti za spontane pogovore, navezovanje stikov in izmenjava izkušenj,
  • - ob 15.30: vožnja z vzpenjačo (povratna vozovnica) in samostojen ogled Ljubljanskega gradu,
  • - od 20.00 naprej: osvetlitvena kampanja s sloganom »OSVETLIMO RDEČE, SKUPAJ PREMAGAJMO KRVNE BOLEZNI« in sodelovanje v nagradnem fotografskem natečaju s fotografiranjem rdeče osvetljenega Tromostovja v Ljubljani ali pa ostalih objektov po Sloveniji: gradu v Murski Soboti, Mariboru in Celju, stavbe knjižnice Mirana Jarca v Novem mestu, stopnišča Varna pot do Osnovne šole Marjana Nemca v Radečah, Kamnitega mostu v Škofji Loki, stavbe Gimnazije Kranj, Mestne hiše v Ravnah na Koroškem, mestne tržnice na Ptuju, ruševin gradu v Dravogradu, Kulturnega doma v Slovenj Gradcu ali parka VISTA v Velenju.
  • Prijave za pohod, obisk stojnice, malico in ogled gradu ter osvetlitve sprejemamo do 13. 9. 2022 na info@drustvo-bkb.si in na telefon 051 493 680 (Alenka), vsak delovni dan med 18. in 20. uro.
  • SPOROČILO ZA JAVNOST

© 2022 Društvo BKB, vse pravice pridržane.
Tehnična obdelava: PowerCom d.o.o. | Spletno stran poganja pcCMS